Testimonials

Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipisicing elit, sed do eiusmod tempor incididunt ut labore et dolore magna aliqua.
Sandro Rosell
FC Barcelona President

Assign modules on offcanvas module position to make them visible in the sidebar.

Chcesz wysłać wiadomość do redakcji? Napisz na nasz adres e-mail

fot. Justyna Kulpińska

Najbardziej odporni na koronawirusa w powiecie mogileńskim są mieszkańcy gminy Jeziora Wielkie, natomiast najmniej gminy Dąbrowa - tak wynika z rządowych statystyk wyszczepialności. Jakie miejsce w rankingu zajmują mieszkańcy gmin Mogilno i Strzelno? Sprawdziliśmy.

Za pośrednictwem serwisu gov.pl można na bieżąco obserwować poziom zaszczepienia swojej gminy oraz miejsce w rankingu w Polsce i w regionie. Okazuje się, że aktualnie w powiecie mogileńskim przoduje gmina Jeziora Wielkie, gdzie do tej pory w pełni zaszczepionych zostało już 40,6% mieszkańców, czyli 1.967 osób. Pierwszą dawkę antycovidowego preparatu przyjęło w jej obrębie łącznie 2.186 osób. W ogłoszonym przez rząd ogólnopolskim konkursie proszczepiennym daje to gminie 695 miejsce w kraju.

REKLAMA
Chemirol - oleje Fuchs

Na drugim miejscu w powiecie znajduje się gmina Strzelno z poziomem wyszczepialności 37,9% - 4.368 mieszkańców jest już całkowicie zabezpieczonych szczepionką, pierwszą jej dawkę otrzymało zaś 4.959 osób. Gmina jest w związku z tym na 1.096 miejscu w Polsce.

Kolejna jest gmina Mogilno - w jej obrębie do grupy w pełni zaszczepionych należy obecnie 37,3% mieszkańców (9.161 osób), a na przyjęcie pierwszej dawki szczepionki zdecydowało się do tej pory łącznie 10.730 osób. Daje to gminie 1.192 pozycję na rządowej liście.

Najsłabiej w rankingu wypada gmina Dąbrowa - 32,4%. Procent ten stanowią 1.495 osoby w pełni zaszczepione. Pierwszą dawkę szczepionki przyjęło natomiast 1.827 mieszkańców. Na tle wszystkich gmin w kraju Dąbrowa plasuje się dopiero na 1.852 miejscu.

Justyna Kulpińska, 22 VII 2021

Zdrowie: artykuły sponsorowane

loading...
Sponsorowane: Zdrowie

Więcej: Zdrowie

loading...
Więcej: Zdrowie

W związku z nowelizacją ustawy Prawo telekomunikacyjne informujemy o korzystaniu przez stronę palukimogilno.pl z plików cookies. Brak zmiany ustawień przeglądarki oznacza zgodę na ich używanie.