Testimonials

Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipisicing elit, sed do eiusmod tempor incididunt ut labore et dolore magna aliqua.
Sandro Rosell
FC Barcelona President

Assign modules on offcanvas module position to make them visible in the sidebar.

Chcesz wysłać wiadomość do redakcji? Napisz na nasz adres e-mail

fot. Magdalena Lachowicz

26 października w godzinach 12.00-17.00 w ambulansie Regionalnego Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa z Bydgoszczy każdy chętny będzie mógł oddać krew. Organizatorzy zachęcają do oddania tego najcenniejszego leku nie tylko honorowych krwiodawców, ale także młodzież strzeleńskich szkół ponadpodstawowych.

REKLAMA
Chemirol - oleje Fuchs

Od wielu lat do Strzelna przyjeżdża ambulans Regionalnego Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa z Bydgoszczy i tym samym od lat mieszkańcy gminy tę akcję wspierają w sposób czynny, oddając krew dla chorych i poszkodowanych w wypadkach. Najbliższy termin przybycia do Strzelna ambulansu przypadnie w środę, 26 października. Chętni dawcy będą mogli oddać krew w ambulansie na placu przy Urzędzie Miejskim w godzinach 12.00-17.00.

Kto może zostać dawcą? Są to osoby od 18 do 65 roku życia, które ważą co najmniej 50 kilogramów, u których w ciągu ostatnich 6 miesięcy nie wykonano akupunktury, tatuażu, przekłucia uszu lub innych części ciała, osoby, które w ciągu ostatnich 12 miesięcy nie miały wykonanych żadnych zabiegów operacyjnych, endoskopowych i innych diagnostycznych badań (np. gastroskopii, panendoskopii, artroskopii, laparoskopii), które w ciągu ostatnich 12 miesięcy nie były leczone krwią i preparatami krwiopochodnymi.

W dniu oddania krwi należy być wyspanym i wypoczętym oraz zdrowym, czyli nie mieć objawów przeziębienia, nie brać aktualnie żadnych leków (nie dotyczy to większości suplementów diety czyli np. popularnych preparatów witaminowych, czy środków antykoncepcyjnych, należy jednak poinformować o tym lekarza kwalifikującego). Przed przyjściem do centrum krwiodawstwa trzeba zjeść lekki posiłek, w ciągu 24 godzin przed pobraniem wypić ok. 2 litry płynów i wziąć ze sobą dokument ze zdjęciem, najlepiej dowód osobisty. Przed oddaniem krwi należy także ograniczyć palenie papierosów i nie pić alkoholu (także w dniu poprzedzającym oddanie krwi).

Organizatorzy, czyli Regionalne Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Bydgoszczy oraz Urząd Miejski w Strzelnie, zachęcają do oddania tego najcenniejszego leku nie tylko honorowych krwiodawców, ale także młodzież strzeleńskich szkół ponadpodstawowych. - Serdecznie zachęcam osoby, które mogą oddawać krew na rzecz potrzebujących do honorowego krwiodawstwa - apeluje burmistrz Dariusz Chudziński.

Magdalena Lachowicz, 25 X 2022

Zdrowie: artykuły sponsorowane

loading...
Sponsorowane: Zdrowie

Więcej: Zdrowie

loading...
Więcej: Zdrowie

W związku z nowelizacją ustawy Prawo telekomunikacyjne informujemy o korzystaniu przez stronę palukimogilno.pl z plików cookies. Brak zmiany ustawień przeglądarki oznacza zgodę na ich używanie.