Testimonials

Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipisicing elit, sed do eiusmod tempor incididunt ut labore et dolore magna aliqua.
Sandro Rosell
FC Barcelona President

Assign modules on offcanvas module position to make them visible in the sidebar.

Chcesz wysłać wiadomość do redakcji? Napisz na nasz adres e-mail

Kontener z tomografem przeniesiony został na postument przy szpitalu z uli. Kościuszki przy pomocy dwóch dźwigów fot. Marek Holak

Urządzenie o wartości około 5.000.000 zł trafiło do SP ZOZ w Mogilnie z tymczasowego szpitala w Ciechocinku. Według słów starosty Tomasza Krzesińskiego, prowadzone są jeszcze rozmowy odnośnie zatrudnienia lekarza radiologa, którego obecność przy badaniu tomografem jest koniecznością.

REKLAMA
Chemirol - oleje Fuchs

Przypomnijmy, że sprawa zakupu tomografu komputerowego była przedmiotem wielu interpelacji radnych Rady Powiatu Mogilenskiego, a szczególnie radnego powiatowego Mateusza Lisieckiego. Opłacilo się. Wojewoda kujawsko-pomorski Mikołaj Bogdanowicz zapowiedział podczas sesji Rady Powiatu 31 maja, że do szpitala SPZOZ w Mogilnie trafi nowoczesny tomograf komputerowy, będzie przeniesiony ze szpitala tymczasowego w Ciechocinku.

Na terenie zielonym od strony ul. Kościuszki, przy nowej części szpitala w Mogilnie wybudowany został metalowy postument pod kontener z tomografem komputerowym. Pieniądze na ten cel dla powiatu w kwocie 127.000 zł przekazała za zgodą radnych, gmina Mogilno. Do kontenera będzie się wchodziło wprost z Izby Przyjęć, której pomieszczenie przez ostatnie dni także było przygotowywane do przyjęcia pierwszych pacjentów.

 

fot. Marek Holak

 

Tomograf o wartości 5 milionów złotych trafił do Mogilna z Ciechocinku w środę 26 października. Najpierw akcja przewiezienia kontenera z tomografem miała nastąpić we wtorek. Jednak z przyczyn technicznych stało się to dopiero w środę rano. Kontener z tomografem zostały przy pomocy dźwigów rozładowane na ul. Kościuszki i przeniesione na metalowy postument. W tym czasie ul. Kościuszki na odcinku od ul. Hallera do ul. Narutowicza była zamknięta. Nieczynny był także parking na wysokości szpitala, wzdłuż ul. Kościuszki. Cała operacja zaczęła się około 7.30 trwała około 3 godzin.

 

fot. Marek Holak

 

Według słów starosty Tomasza Krzesińskiego wypowiedzianych w środę 26 października na sesji Rady Miejskiej w Mogilnie, tomograf komputerowy zacznie pracować w ciągu najbliższych 2-3 tygodni. Dyrekcja szpitala prowadzi jeszcze rozmowy odnośnie zatrudnienia lekarza radiologa, którego obecność przy badaniu tomografem jest koniecznością.

 

 

Marek Holak, 26 X 2022

Zdrowie: artykuły sponsorowane

loading...
Sponsorowane: Zdrowie

Więcej: Zdrowie

loading...
Więcej: Zdrowie

W związku z nowelizacją ustawy Prawo telekomunikacyjne informujemy o korzystaniu przez stronę palukimogilno.pl z plików cookies. Brak zmiany ustawień przeglądarki oznacza zgodę na ich używanie.