Testimonials

Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipisicing elit, sed do eiusmod tempor incididunt ut labore et dolore magna aliqua.
Sandro Rosell
FC Barcelona President

Assign modules on offcanvas module position to make them visible in the sidebar.

Chcesz wysłać wiadomość do redakcji? Napisz na nasz adres e-mail

Jedna z akcji przeprowadzonej dla mieszkańców gminy przez Urząd Miejski w ramach programu "Czyste powietrze" fot. Magdalena Lachowicz

18 listopada w Kujawsko-Pomorskim Urzędzie Wojewódzkim w Bydgoszczy tytuł Lidera Czystego Powietrza wręczono przedstawicielom najbardziej aktywnych gmin regionu, które uczestniczyły w tym programie. Gmina Strzelno otrzymała wyróżnienie i dofinansowanie w kwocie 25.600 zł.

Gmina Strzelno realizuje ten program od 2019 roku. Jest to możliwe dzięki podpisanemu we wrześniu  2019 roku porozumieniu pomiędzy burmistrzem Dariuszem Chudzińskim, a prezesem Zarządu Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Toruniu Ireneuszem Stachowiakiem. - WFOŚ posiada programy dla mieszkańców na termomodernizację, wymianę źródeł ciepła, alternatywnych źródeł ciepła, które dotyczą mieszkańców domów jednorodzinnych. Ich właściciele mogą zdobyć nawet do 85% dofinansowania - powiedział nam burmistrz Chudziński.

REKLAMA
Chemirol - oleje Fuchs

Złożone wnioski są wstępnie oceniane już w Urzędzie Miejskim w Strzelnie, w uruchomionym gminnym punkcie informacyjno-konsultacyjnym, a następnie przekazywane do WFOŚIGW w Toruniu. Dzięki temu mieszkańcy gminy zainteresowani programem mogą skorzystać z pomocy doradcy w celu złożenia wniosku o dofinansowanie.

 

fot. arch. UM w Strzelnie

 

Program Czyste powietrze - jak przpomniał podczas uroczystości pełnomocnik premiera Paweł Mirowski - jest realizowany od 4 lat i w tym czasie skorzystało z niego ponad pół miliona Polaków. Inwestycje przeprowadzane do chwili obecnej opiewają na kwotę 10 mld zł, a ponad 3,8 mld zł już trafiło bezpośrednio do beneficjentów. Celem programu jest poprawa jakości powietrza w Polsce.

Przypomnijmy. Program oferuje dotacje na wymianę starego źródła ciepła oraz termomodernizację domu jednorodzinnego. Wysokość dotacji jaką można uzyskać w programie jest uzależniona od wysokości dochodów oraz zakresu realizowanej inwestycji. W programie występują trzy progi dofinansowania:

* podstawowy (dotyczy osób z dochodem nieprzekraczającym 100.000 zł)

* podwyższony (dla średnio miesięcznych dochodów na członka wieloosobowego gospodarstwa domowego poniżej 1564 zł lub 2189 zł w przypadku osób samotnych – gospodarstwa jednoosobowego)

* najwyższy (dla średnio miesięcznych dochodów na członka wieloosobowego gospodarstwa domowego poniżej 900 zł lub 1260 zł w przypadku osób samotnych – gospodarstwa jednoosobowego).

Program realizuje WFOŚiGW z Narodowym Funduszem Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej.

W wydarzeniu wzięli udział m.in.: minister - członek Rady Ministrów Łukasz Schreiber, pełnomocnik premiera ds. programu Czyste Powietrze i efektywności energetycznej budynków Paweł Mirowski, poseł Tomasz Latos, wojewoda kujawsko-pomorski Mikołaj Bogdanowicz oraz prezes Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Toruniu Ireneusz Stachowiak.

Magdalena Lachowicz, 23 XI 2022

Zdrowie: artykuły sponsorowane

loading...
Sponsorowane: Zdrowie

Więcej: Zdrowie

loading...
Więcej: Zdrowie

W związku z nowelizacją ustawy Prawo telekomunikacyjne informujemy o korzystaniu przez stronę palukimogilno.pl z plików cookies. Brak zmiany ustawień przeglądarki oznacza zgodę na ich używanie.