Testimonials

Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipisicing elit, sed do eiusmod tempor incididunt ut labore et dolore magna aliqua.
Sandro Rosell
FC Barcelona President

Assign modules on offcanvas module position to make them visible in the sidebar.

Chcesz wysłać wiadomość do redakcji? Napisz na nasz adres e-mail

Dominika Nurska z Mogilna toczy obecnie najcięższą i najważniejszą walkę - walkę o życie fot. z arch. Sekcji Karate Mogilno

21 stycznia, w hali sportowej przy Zespole Szkół w Mogilnie odbędzie się Dzień ze Sztukami Walki. Będzie to impreza charytatywna, z której środki przeznaczone zostaną na leczenie Dominiki Nurskiej z Mogilna.  

RAMOWY PLAN IMPREZY

Seminarium Karate z Albertem Ciesielskim, wielokrotnym mistrzem Polski w kumite, wielokrotnym reprezentantem kraju na Mistrzostwach Świata i Europy, jednym z najbardziej utytułowanych polskich zawodników kumite.

9.00 - 10.30: I trening z Albertem Ciesielskim 11.15 - 12.15: II trening z Albertem Ciesielskim 12.15 - 13.45: sesja sparingowa;

10.30 - 11.15: otwarty trening ZUMBY;

14.30 - 17.00: otwarty trening MMA/K1/BOKS z Jurandem Lisieckim – sportowcem,  trenerem personalnym, trenerem klubu KS Strefa w Mogilnie, zawodnikiem MMA, zwycięzcą mogileńskiej gali SSW Fight Night.

W międzyczasie odbędzie się także trening karate z Lucjanem Skowrońskim, trenerem Sekcji Karate w Mogilnie i Orchowie.

W Seminarium mogą wyłącznie wziąć udział zawodnicy trenujących karate w klubach z całej Polski. Wpłata za Udział w seminarium wynosi 70 zł.  Zgłoszenia można kierować na adres mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Za udział w treningu otwartym ZUMBA oraz MMA wpisowe wynosi 20 zł.

W trakcie całej imprezy odbędą się liczne atrakcje dla starszych i młodszych, w tym wielka atrakcja wejścia w wirtualną rzeczywistość dzięki googlom VR. Będzie też możliwość wzięcia udziału w zajęciach sportowych oraz zakupu dzieł plastycznych samej Dominiki. Ponadto będzie możliwość wykonania zdjęć w bańkach mydlanych, chętni będą mogli poddać się badaniu poziomu cukru i ciśnienia. Dla wszystkich przygotowany zostanie poczęstunek, kawa i herbata. Nie zabraknie występów muzycznych. Organizatorami charytatywnej imprezy są IKS Karate Sekcja Mogilno i Orchowo, Klub Sportowy Strefa sztuk Walki Mogilno oraz Zespół Szkół w Mogilnie.

REKLAMA
Chemirol - oleje Fuchs

CHOROBA DOMINIKI

19-letnia Dominika Nurska, trenująca dotychczas karate w ISSK sekcji w Mogilnie pod kierunkiem Lucjana Skowrońskiego, toczy obecnie najważniejszą walkę w swoim życiu - walkę o życie, o zdrowie z paskudnym przeciwnikiem - mięsakiem złośliwym - mięsak Ewinga - który przykleił się Dominice do żeber. Jest energiczną i pełną siły wojowniczką. Obecnie spędza młode życie na onkologii w Instytucie im. Marii Skłodowskiej - Curie w Warszawie. Choroba pojawiła się nagle, niespodziewanie i niewinnie. Wyczuwalne małe zgrubienie, delikatny ból w okolicy żebra.

- Pewnie się gdzieś uderzyła i został siniak, miejsce zbite - tak przypuszczano. Tym bardziej, że Dominika jest zawodniczką Inowrocławskiego Klubu Karate - sekcji Mogilno, więc lekkie kontuzje, małe siniaki są częstym gościem, dlatego nie wzbudziło to żadnych niepokojących podejrzeń. Rodzice skontaktowali się z ortopedą, który zlecił badania. Na kolejnej wizycie, tydzień później, lekarz skierował Dominikę już na konsultację onkologiczną. To był dla rodziny ogromny cios i zaskoczenie. Tam jednak spotkało ich szczęście w nieszczęściu, gdyż zostali skierowani bezpośrednio do kliniki w Warszawie, a tam szybka diagnoza: mięsak tkanek miękkich - złośliwy nowotwór. Natychmiast wdrożono kompleksowe badania, leczenie, chemioterapię. Dominika aktualnie jest w trakcie leczenia chemioterapią, później czeka ją dalszy tok leczenia, rehabilitacja i odzyskiwanie sił. Na leczenie i rehabilitację potrzebne są duże pieniądze. Dlatego rodzina założyła profil Dominiki na portalu Zrzutka pl. Tam pod adresem można dokonywać wpłat na leczenie Dominiki.

Na chwilę obecną zrzutka została udostępniona 847 razy. 535 wspierających wpłaciło 34.300 zł na planowane 100.000 zł. Do końca zrzutki pozostały 74 dni.

- Drodzy zawodnicy, rodzice, kibice - zwracamy się do was o pomoc ze łzami w oczach, ale z wysoko podniesionym czołem. Jak w czasie zawodów - Trener i Cała Drużyna stoi przy macie i kibicuje swoim zawodnikom, tak samo i teraz... Cały Nasz Klub stoi przy Dominice i mocno jej kibicuje, ale bez WAS nie damy tym razem rady wygrać tej walki. Dominika na każdym treningu - zostawiała kawał serca na sali, trenowała i w Mogilnie i w Orchowie więc 2 jednostki w ciągu dnia, co świadczy o jej ambicji, zacięciu i chęci do walki. A My ze swojej strony obiecujemy, że to pierwszy element Naszego wsparcia dla Dominiki - informuje trener Lucjan Skowroński i koledzy Dominiki z klubu.

Paweł Lachowicz, 7 I 2023

Zdrowie: artykuły sponsorowane

loading...
Sponsorowane: Zdrowie

Więcej: Zdrowie

loading...
Więcej: Zdrowie

W związku z nowelizacją ustawy Prawo telekomunikacyjne informujemy o korzystaniu przez stronę palukimogilno.pl z plików cookies. Brak zmiany ustawień przeglądarki oznacza zgodę na ich używanie.