Testimonials

Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipisicing elit, sed do eiusmod tempor incididunt ut labore et dolore magna aliqua.
Sandro Rosell
FC Barcelona President

Assign modules on offcanvas module position to make them visible in the sidebar.

Chcesz wysłać wiadomość do redakcji? Napisz na nasz adres e-mail

fot. Justyna Kulpińska

Badania mammograficzne finansowane są przez NFZ w ramach Programu Profilaktyki Raka Piersi. Zaproszenie skierowane jest szczególnie do pań  urodzonych w 1973 roku, które po raz pierwszy w 2023 roku będą mogły wykonać mammografię w programie. Ponadto do końca 2023 roku po raz ostatni bez skierowania badanie będą mogły wykonać panie, które urodziły się w 1954 roku. Badania można wykonać niezależnie od miejsca zamieszkania i bez skierowania lekarskiego.

24 lutego od 8.30 do 14.00 na parkingu przy amfiteatrze w Parku Miejskim w Mogilnie LUX MED Diagnostyka z Gdyni w mobilnej pracowni przeprowadzi bezpłatne badania mammograficzne. Badania można wykonać niezależnie od miejsca zamieszkania i bez skierowania lekarskiego.

Badania mammograficzne finansowane są przez NFZ w ramach Programu Profilaktyki Raka Piersi. Zaproszenie skierowane jest szczególnie do pań  urodzonych w 1973 roku, które po raz pierwszy w 2023 roku będą mogły wykonać mammografię w programie. Ponadto do końca 2023 roku po raz ostatni bez skierowania badanie będą mogły wykonać panie, które urodziły się w 1954 roku.

W ramach programu do badania uprawnione są panie w wieku od 50 do 69 lat, które nie miały wykonanej mammografii w ciągu ostatnich 24 miesięcy lub są w grupie ryzyka i w roku poprzedzającym otrzymały pisemne wskazanie do wykonania ponownej mammografii po upływie 12 miesięcy. Programem nie są objęte panie, u których już wcześniej zdiagnozowano zmiany nowotworowe o charakterze złośliwym w piersi. Badanie nie wymaga skierowania lekarskiego.

REKLAMA
Chemirol - oleje Fuchs

- Zachęcamy, aby nie zwlekać z realizacją badań, mammografia jest najbardziej skuteczną metodą wykrywania raka piersi u kobiet powyżej 40. roku życia. Badanie mammograficzne umożliwia wykrycie zmian na bardzo wczesnym etapie rozwoju, kiedy nie są one wyczuwalne podczas samokontroli piersi lub badań palpacyjnych. Wcześnie wykryty nowotwór pozwala na natychmiastowe, skuteczne leczenie oraz daje niemal 100% gwarancję powrotu do zdrowia. W przypadku wykrycia nieprawidłowości udział w programie zapewnia szybką ścieżkę diagnostyki i leczenia. Dzięki stałemu monitoringowi usprawniamy kontakt z placówkami prowadzącymi dalszą diagnostykę i przyspieszamy ewentualne konieczne leczenie - informuje Anna Niemirska, specjalista ds. marketingu LUX MED.

Chętne kobiety proszone są o dokonanie wcześniejszej rejestracji pod numerem tel. 58-666-24-44 lub 22-338-19-60, bądź  klikając na link. W celu weryfikacji uprawnień do badania przed połączeniem telefonicznym konieczne jest przygotowanie dowodu osobistego. Na badanie należy zabrać ze sobą zdjęcia lub płyty CD z poprzednich mammografii, o ile nie były one wykonane w pracowni LUX MED.

W trosce o zdrowie i bezpieczeństwo kobiet i personelu medycznego kobiety proszone są o stawienie się na badanie w maseczce ochronnej i w czasie wyznaczonym podczas rejestracji.

Więcej informacji na temat mammografii i Programu Profilaktyki Raka Piersi można znaleźć na stronie www.mammo.pl.

Magdalena Lachowicz, 27 I 2023

Zdrowie: artykuły sponsorowane

loading...
Sponsorowane: Zdrowie

Więcej: Zdrowie

loading...
Więcej: Zdrowie

W związku z nowelizacją ustawy Prawo telekomunikacyjne informujemy o korzystaniu przez stronę palukimogilno.pl z plików cookies. Brak zmiany ustawień przeglądarki oznacza zgodę na ich używanie.