Testimonials

Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipisicing elit, sed do eiusmod tempor incididunt ut labore et dolore magna aliqua.
Sandro Rosell
FC Barcelona President

Assign modules on offcanvas module position to make them visible in the sidebar.

Chcesz wysłać wiadomość do redakcji? Napisz na nasz adres e-mail

W strzeleński liceum, gdzie mieścił się Sztab WOŚP trwa rozliczanie puszki dostarczonej przez szefowa sztabu Magdalenę Buczkowską - Kubiak fot. Magdalena Lachowicz

Rekordzistką wśród wolontariuszy została Weronika Derenda ze Szkoły Podstawowej w Wójcinie (gm. Jeziora Wielkie), która zebrała do puszki 4.410,77 złotych.

10 NAJLEPSZYCH WOLONTARIUSZY

144 wolontariuszy z siedmiu szkół zbierało pieniądze w Międzygminnym Sztabie WOŚP działającym przy Liceum Ogólnokształcącym w Strzelnie utworzonym przez gminy Strzelno i Jeziora Wielkie. W sumie w tym roku zebrano 106.633,35 zł. Kwota ta może się jeszcze zwiększyć, gdy podliczone zostaną wszystkie aukcje, które trwały na Allegro. Rekordzistką wśród wolontariuszy została Weronika Derenda ze Szkoły Podstawowej w Wójcinie (gm. Jeziora Wielkie), która zebrała do puszki 4.410,77 zł. Wśród najlepszej dziesiątki wolontariuszy znaleźli się ponadto: 2. Lena Żarkiewicz (SP Markowice) – 3.036,98 zł, 3. Antoni Kamelski (SP Wójcin) – 2.7,28zł, 4. Weronika Żyłkowska (ZSP1 Strzelno) – 2.695,73zł, 5. Hanna Polińska (LO Strzelno) – 2.162,02 zł, 6. Aleksandra Zawadzka (SP Wójcin) – 2.073,23 zł, 7. Oliwier Kruszyna (SP Wójcin) – 2.027,44 zł, 8. Stanisław Matczak (SP Jeziora Wielkie) – 1.32,60 zł, 9. Dominik Żyłkowski (ZSP 1 Strzelno) – 1.779,12 zł, 10. Igor Bosiacki (SOSW Strzelno) – 1.652,67 zł.

REKLAMA
Chemirol - oleje Fuchs

Za działania sztabu odpowiedzialna była Magdalena Buczkowska-Kubiak. Łącznie we wszystkich finałach strzeleński Sztab zebrał około 500.000 zł (w ubiegłym roku 88.771,63 zł.). Dla organizatorów kolejnych strzeleńskich finałów - jak sami mówią - udział młodych ludzi w kweście był skuteczną lekcją wychowania w bezinteresownej miłości do bliźniego, a tegoroczna edycja finału potwierdziła zasadność funkcjonowania Międzygminnego Sztabu Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy w Strzelnie. - Działalność sztabu i wszystkich wolontariuszy w dniu Finału udowodniła, że tworzymy społeczną całość, wielką polską rodzinę, w której jest miejsce na cudną miłość bliźniego - powiedziała  nam główna organizatorka strzeleńsko-jeziorańskiego WOŚP Magdalena Buczkowska-Kubiak.

Imprezy związane z 31. Finałem WOŚP rozpoczęły się w Strzelnie w sobotę, 28 stycznia w hali sportowej, gdzie odbył  się turniej piłki siatkowej Żyj zdrowo w zdrowym świecie. Po południu w klubie przy Miejskiej Bibliotece Publicznej odbył się spotkanie przy kawie połączone z prelekcją Wspomnienia PTTK z 2022 roku zorganizowane przez strzeleński Oddział PTTK z prezesem Zbigniewem Domańskim.  

 

Rekordzistka tegorocznej kwesty Weronika Derenda z SP w Wójcinie z mama Pauliną fot. Magdalena Lachowicz

 

NIEDZIELNE GRANIE

Niedzielne finałowe granie rozpoczęło się wczesnym rankiem od kwesty ulicznej, którą przeprowadziło 144 wolontariuszy.

W górnej sali  hali sportowej odbył się halowy turniej piłki nożnej koordynowany przez Huberta Bielaka i Piotra Foremskiego. W turnieju uczestniczyło 12 drużyn, zwyciężyła drużyna Konfitura i Spóła z Jezior Wielkich. Z wpisowego drużyn do puszki podczas koncertu finałowego trafiło 2.400 zł.  W międzyczasie w dolnej sali trwał turniej tenisa stołowego, którego koordynatorem był dyrektor GOKiR w Jeziorach Wielkich Krzysztof Zwoliński. W turnieju uczestniczyły 4 drużyny.  W sumie podczas turnieju zebrano 470 złotych, które dyrektor Zwoliński przekazał do puszki szefowej sztabu Magdaleny Buczkowskiej-Kubiak podczas koncertu WOŚP w Domu Kultury w Strzelnie. Ponadto drużyna z Jezior Wielkich przekazała na licytację zdobyty puchar. Wylicytował go Henryk Leszczyński z Nowej Wsi (gm. Jeziora Wielkie) za 200 zł, a pieniążki z licytacji zasiliły konto WOŚP.

WIRTUALNY BIEG WOŚP

Spośród wielu wydarzeń towarzyszących finałowi, odbył się też  Wirtualny Bieg WOŚP na 5 km Policz się z cukrzycą, który można było pokonać w dowolnej formie. Koordynatorem biegu była Jagoda Niedźwiedzińska. Z wpisowego biegaczy do puszki podczas koncertu finałowego trafiło 450 zł. Od 10.00 do 19.00, w klubie przy strzeleńskiej bibliotece trwała Międzypokoleniowa strefa animacji. Doświadczeni animatorzy przygotowali szereg angażujących atrakcji oraz zabaw dla całych rodzin. Był także słodki poczęstunek dla uczestników oraz upominki w formie piernikowych serduszek z symbolami WOŚP wypieczonymi przez Natalię Rzetelną z Zofijówki (gm. Strzelno).  Do południa sprzed biblioteki wyruszył okolicznościowy rajd rowerowy zorganizowany przez PTTK. Kwota wpisowego była dobrowolna, a zebrane środki przeznaczone zostały w całości na WOŚP.

KONCERT FINAŁOWY

Od 15.00 w siedzibie Sztabu, czyli miejscowym Liceum Ogólnokształcącym rozpoczęło się rozliczanie z zebranych pieniędzy poszczególnych kwestujących. Rozliczanie przeprowadzone zostało w czytelni szkoły i w poszczególnych klasach. W tym czasie w odrestaurowanej sali widowiskowej Domu Kultury rozpoczął się koncert finałowy, który prowadzili Magdalena Buczkowska-Kubiak i Paweł Gębala. Przed zebraną publicznością zarówno z gminy Strzelno, jak i gminy Jeziora Wielkie wystąpiły lokalne artystki z Jezior Wielkich oraz ze Strzelna: Sandra Wawer, Dalia Glanc, Amelia Włodarska i Justyna Minta. Nie zabrakło występu Orkiestry Dętej OSP Jeziora Wielkie, pod batutą Wojciecha Skowrona. Atmosferę rozgrzały również dwa zespoły taneczne: Revolta i Fresh Dance z Jezior Wielkich pod kierunkiem Emilii Świeciak-Kowalskiej. W wydarzeniu finałowym wzięły udział także niezawodne gospodynie z Kół Gospodyń Wiejskich z terenu gminy Strzelno w składzie: Małgorzata Wdowiak, Irena Sitko, Dorota Sulińska, Ilona Karczewska, Maria Stopińska, Jadwiga Pankowska, Justyna Bogacz, Elżbieta Więzowska, Elżbieta Rychlewska, Sylwia Ciesielska, Monika Jeske, Marlena Bąk, Mariola Burzyńska, Joanna Dopierała, Katarzyna Dobrowolska, Katarzyna Świątek, Emilia Walkowiak, Ewa Siudzińska, Henryka Jankowiak, Ewa Jaroszewska, Agnieszka Kulik, Aleksandra Jankowiak, Mirosława Fiut i gminy Jeziora Wielkie: Jadwiga Pałucka, Małgorzata Przybylska, Zofia Ciepła, Barbara Godzich, które przygotowały kiermasz ciast.

LICYTACJE

Pomiędzy występami odbyły się licytacje stacjonarne, gdzie wszyscy obecni na imprezie mieli możliwość wylicytowania ciekawych oraz przydatnych gadżetów. W sumie na licytację oraz za pomocą serwisu aukcyjnego Allegro wystawione zostały 153 przedmioty. Wśród wylicytowanych za najwyższe kwoty znalazły się złote serduszko ufundowane przez burmistrza Strzelna Dariusza Chudzińskiego - 1.802 zł, złote serduszko ufundowane przez Zakład Złotniczy Pęziak z Mogilna - 1.802 zł, złote serduszko ufundowane przez starostę mogileńskiego Tomasza Krzesińskiego, które wylicytowane zostało za kwotę 860 zł. Bon na tatuaż ufundowany przez Michała Siudzińskiego wylicytowany został za kwotę 1.100 zł, kulturalny dzień z przewodnicząca sejmiku woj. kujawsko-pomorskiego Elżbietą Piniewską wylicytowany został za 690 zł, srebra moneta WOŚP z 2012 roku ufundowana przez Pawła Gębalę wylicytowana została za 375 zł, strój Moto Cross wraz z treningiem z Mateuszem Stube wylicytowane zostały za 445 zł, a muzyczna oprawa uroczystości sakralnej w wykonaniu Emilii i Waldemara Jackowskich wylicytowana została za 335,50 zł.

Natomiast podczas licytacji w Domu Kultury za najwyższą kwotę, 600 zł wylicytowany został przez Remigiusza Koprowskiego obraz autorstwa Damiana Rybaka, a za 200 zł przepyszny sernik upieczony przez Jadwigę Pankowską wylicytował burmistrz Dariusz Chudziński, który następnie  przekazał go do kawy dla strzeleńskiego Sztabu WOŚP. Wszystkie wylicytowane kwoty wpłacane były do puszki szefowej sztabu. Po rozliczeniu okazało się, że w jej puszcze uzbieranych zostało 9.257 zł. Dochód ze sprzedanych przedmiotów zasilił WOŚP. W programie finałowym znalazł się również czas na uhonorowanie oraz podziękowanie 10. najlepszym wolontariuszom z ubiegłorocznego 30. finału. Organizatorzy nie zapomnieli również o szkolnych koordynatorach Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy działających na terenie gmin Strzelno oraz Jeziora Wielkie, którzy otrzymali podziękowania.

 

Podczas gali finałowej Paweł Gębala i Magdalena Buczkowska - Kubiak prowadzili liczne licytacje. Henryk Leszczyński z Nowej Wsi wpłaca pieniądze za wylicytowany puchar drużyny z Jezior Wielkich zdobyty podczas tegorocznego turnieju WOŚP fot. Magdalena Lachowicz

 

W międzyczasie w sztabie WOŚP, który mieścił się tradycyjnie w murach strzeleńskiego liceum, członkowie sztabu liczyli zawartość przyniesionych puszek.  Dla wszystkich wolontariuszy oraz uczestników rajdu, biegu oraz turniejów w sali gimnastycznej przy LO przygotowany był posiłek przez Zakład Aktywności Zawodowej w Przyjezierzu.

W tym roku strzeleńsko-jeziorański sztab uzbierał 106.633,35 zł. Kwota ta może się jeszcze zwiększyć, gdy podliczone zostaną wszystkie aukcje, które trwały na aukcjach w serwisie Allegro. Punktualnie o 20.00 na strzeleńskim rynku rozbłysło światełko do nieba. Wzorem roku ubiegłego były to pochodnie i odpalone sztuczne ognie. Na rynku podziękowania wszystkim, którzy w jakikolwiek sposób wsparli WOŚP podziękował burmistrz Dariusz Chudziński, szefowa sztabu Magdalena Buczkowska-Kubiak, dyrektor strzeleńskiego Domu Kultury Paweł Gębala i wicedyrektor ZS Jarosław Zowczak. 

 

fot. Magdalena Lachowicz

 

144 WOLONTARIUSZY

W tym roku w strzeleńsko-jeziorańskim sztabie kwestowało 144 wolontariuszy z siedmiu szkół:

SOSW: Izabela Kuchnicka, Jan Tokarski, Jakub Talaczyński, Stanisław Czarniak, Adam Krzemiński, Maja Piechocka, Miłosz Żelazowski, Magdalena Błaszczak, Igor Bosiacki, Mikołaj Slinko, Mikołaj Stablewski, Filip Dziubak, Miłosz Bugała, Julia Chęcińska, Oliwer Narbut, Przemysław Chaber, Dominik Kulczycki, Jakub Nowaczyk, Igor Urbański, Anna Rychlewska. Opiekun i wolontariusz Krystyna Matuszak.

SP Jeziora Wielkie: Julia Nowak, Szymon Kubarski, Natasza Kubacka, Kinga Jamroży, Oliwia Kluczyk, Nikodem Kuczyński, Franciszek Pietrowski, Wojciech Stanek, Nikola Guziałowska, Gracjan Tomaszewski, Nikola Woźniak, Julia Sieradzka, Oliwia Winiarska, Jakub Wieczorek, Klaudia Kozłowska, Gabriela Jędraszczak, Eliza Komór, Weronika Pietrowska, Anna Erber, Stanisław Matczak. Opiekun: Ewa Kubiak.

SP Markowice: Lena Żarkiewicz, Oskar Bąk, Franciszek Rosiński, Oliwia Lewicka, Eliza Grabowska, Zuzanna Pamfil, Maciej Losik, Anna Kaszyńska, Luiza Dąbrowska. Opiekun: Maja Jeske.

ZS Strzelno (LO i Technikum): Wiktor Banasik, Magdalena Buczkowska-Kubiak, Wiktoria Markiewicz, Nikola Mrowiec, Alicja Wegner, Amelia Białecka, Paweł Korzycki, Tobiasz Piotrowicz, Patryk Tylkowski, Barbara Zowczak, Hanna Polińska, Maria Płotkowiak, Julia Andrzejczak, Zuzanna Chudzińska, Patrycja Kozłowska, Gabriela Butkowska, Martyna Lewandowska, Paulina Kozłowska. Opiekunowie: Sławomir Antkowiak i Jagoda Niedźwiedzińska.

SP Wójcin: Gabriela Chudy, Helena Szymczak, Oliwier Kruszyna, Kinga Paluszyńska, Nadia Kaszuba, Pola Ruszkiewicz, Zofia Siwińska, Gniewko Maciąg, Nikola Chudy, Magdalena Czaplicka, Wojciech Czaplicki, Weronika Derenda, Gabriela Dymarkowska, Antoni Kamelski, Marcelina Leśzczyńska, Nikola Paluszyńska, Aleksandra Zawadzka, Jakub Lewandowski, Nikola Maciejewska. Opiekun i wolontariusz Dorota Olejniczak.

ZSP 1 Strzelno: Kornelia Matuszak, Nadia Kaczmarek, Milena Wesołek, Laura Kopińska, Monika Lutecka, Julita Kozłowska, Maja Grzelak, Marta Konieczka, Amelia Świątkowska, Natalia Wojtasik, Lena Imańska, Oskar Zaród, Igor Ćwikliński, Antonina Ciesielska, Weronika Zwolińska, Amelia Matuszak, Kacper Fortuna, Zofia Banasik, Martyna Kucharska, Wiktor Wegner, Julia Ćwiklińska, Mikołaj Kubiak, Filip Kliś, Jakub Zawiasiński, Jakub Wróbel, Dominik Żyłkowski, Weronika Żyłkowska. Opiekunowie:  Marta Rusztyk , Bogusława Erdmann.

ZSP 2 Strzelno: Julia Tomaszewska, Natalia Pawłowska, Paweł Wojtasik, Marta Pawlak, Kacper Adamski, Wojciech Adamski, Tymoteusz Łagiewka, Jakub Winiarczyk, Lena Kanaan, Wojciech Rozkwitalski, Nikodem Ziarek, Fabian Warzecha, Sebastian Lewandowicz, Adam Borucki, Dominika Tomaszewska, Nikodem Górlaczyk, Nicola Rochowiak, Lena Szparagowska, Inga Starosta, Zuzanna Wawrowska, Gracjan Ozga, Aleksander Wikaryczak, Wojciech Klonowski, Julia Śliwczyńska, Maria Kluczewska, Sara Pyrz, Kornelia Kalińska, Julia Grodziska. Opiekun i wolontariusz Mariola Rutkowska.

Pieniądze zebrane w 31. Finale przebiegającym się pod hasłem Chcemy wygrać z sepsą! Gramy dla wszystkich - małych i dużych! zostaną przeznaczone na wyposażenie szpitali w urządzenia pozwalające na przyspieszenie diagnostyki zakażeń u dzieci i dorosłych.

 

 

 

Magdalena Lachowicz, 30 I 2023

Zdrowie: artykuły sponsorowane

loading...
Sponsorowane: Zdrowie

Więcej: Zdrowie

loading...
Więcej: Zdrowie

W związku z nowelizacją ustawy Prawo telekomunikacyjne informujemy o korzystaniu przez stronę palukimogilno.pl z plików cookies. Brak zmiany ustawień przeglądarki oznacza zgodę na ich używanie.