Testimonials

Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipisicing elit, sed do eiusmod tempor incididunt ut labore et dolore magna aliqua.
Sandro Rosell
FC Barcelona President

Assign modules on offcanvas module position to make them visible in the sidebar.

Chcesz wysłać wiadomość do redakcji? Napisz na nasz adres e-mail

Jedną z atrakcji dzięki uprzejmości Stajni Łąkie były przejażdżki konno fot. Paweł Lachowicz

OSP w Bielsku w ramach tegorocznego finału WOŚP zorganizował turniej piłki halowej  oraz imprezę integracyjną w remizie. 

REKLAMA
Chemirol - oleje Fuchs

W tym roku granie z Wielką Orkiestrą Świątecznej Pomocy w gminie Orchowo miało dwie odsłony. Oprócz głównego koncertu finałowego, który odbył się w Domu Kultury i Strażaka w Orchowie impreza odbyła się także w remizie strażackiej w Bielsku. Główny organizator wydarzenia, sołtys, a zarazem prezes miejscowej jednostki OSP Tomasz Tomczak powiedział nam, że od dwóch lat nosił się z zamiarem zorganizowania osobnego finału na terenie sołectwa, tak, by poszerzyć zasięg gminnej imprezy.

- Bielsko jest sporo oddalone od Orchowa i mieszkańcy musieliby pokonać sporą odległość, aby dotrzeć na imprezę do głównego sztabu, a tak mogli przybyć do miejscowej remizy i wesprzeć finałowe granie WOŚP – powiedział nam Tomasz Tomczak.

 

Szefowa Sztabu WOŚP w Orchowie Anna Kosiak i główny organizator finału WOŚP w Bielsku Tomasz Tomczak fot. Paweł Lachowicz

 

Warto wspomnieć, że już dzień wcześniej jednostka zorganizowała w hali sportowej szkoły w Orchowie orkiestrowy, halowy turniej piłki nożnej. Podczas turnieju zebrano 789 zł, które zasiliły sztab WOŚP. W niedzielne popołudnie w Bielsku na przybyłych do remizy czekało sporo atrakcji. Najmłodsi zachwyceni byli możliwością malowania twarzy, a dziewczynki chętnie ustawiały się do plecenia kolorowych warkoczyków.

 

Leśniczy Romuald Szymański z Ostrowa wspiera WOŚP zasilając skarbonkę u wolontariuszki fot. Paweł Lachowicz

 

Chętni, dzięki uprzejmości właścicielki Stajni Łąkie Lidii Osowicz-Chudzińskiej mogli skorzystać z przejażdżek konno. Odbył się też pokaz specjalny Młodzieżowej i Dziecięcej Drużyny Pożarniczej oraz rajd nordic-walking. W programie artystycznym, w kilku układach tanecznych zaprezentowali się uczniowie miejscowej szkoły podstawowej.

 

fot. Paweł Lachowicz

 

W międzyczasie przeprowadzono szereg licytacji, między innymi wypieków na bazie bezy z owocami wypieczonych przez gospodynie z KGW Bielsko. Nie zabrakło słodkiego poczęstunku, kawy, herbaty oraz gorącego żurku. Całość zakończyła się światełkiem do nieba. Ogólnie OSP w Bielsku uzbierało dla WOŚP 4.290,50 zł. Nagłośnieniem imprezy zajął się DJ Piotrek, czyli  Piotr Dziennik.

 

 

Paweł Lachowicz, 30 I 2023

Zdrowie: artykuły sponsorowane

loading...
Sponsorowane: Zdrowie

Więcej: Zdrowie

loading...
Więcej: Zdrowie

W związku z nowelizacją ustawy Prawo telekomunikacyjne informujemy o korzystaniu przez stronę palukimogilno.pl z plików cookies. Brak zmiany ustawień przeglądarki oznacza zgodę na ich używanie.