Testimonials

Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipisicing elit, sed do eiusmod tempor incididunt ut labore et dolore magna aliqua.
Sandro Rosell
FC Barcelona President

Assign modules on offcanvas module position to make them visible in the sidebar.

Chcesz wysłać wiadomość do redakcji? Napisz na nasz adres e-mail

 Po strzeleńskiej stronie letniska w tym tygodniu pojawiły się już kontenery na śmieci. Tym samym jeziorańska komunalka zabezpieczyła w kontenery na odpady cały ośrodek. Aby wrzucać do nich śmieci, letnicy muszą mieć podpisane umowy z zakładem komunalnym w Jeziorach fot. Paweł Lachowicz

Stawka obejmuje zarówno letników po jeziorańskiej jak i po strzeleńskiej stronie Przyjezierza.

Zbliża się sezon wypoczynkowy w Przyjezierzu (gm. Jeziora Wielkie). W związku z tym właściciele i dzierżawcy działek letniskowych muszą podpisać umowy na wywóz i zagospodarowanie odpadów komunalnych. Od stycznia odbiorem i zagospodarowaniem odpadów komunalnych na terenie gminy Jeziora Wielkie zajmuje się przekształcona w tym roku z Gminnego Zakładu Utrzymania Dróg Gospodarki Komunalnej i Mieszkaniowej w Jeziorach Wielkich - spółka Zakład Gospodarki Komunalnej Spółka z o. o. w Jeziorach Wielkich.

Niedawno na terenie letniska w Przyjezierzu, po jeziorańskiej stronie ustawione zostały już kontenery. Do nich mogą wyrzucać śmieci właściciele domków i działek rekreacyjnych, którzy podpiszą z jeziorańską komunalką stosowna umowę. Do kontenerów w żadnym przypadku nie mogą trafiać śmieci wygenerowane przez sklepy, czy punkty usługowe i gastronomiczne. Te jednostki musza mieć podpisaną indywidualna umowę i śmieci zabierane są od nich bezpośrednio z posesji. Letnicy natomiast podpisując umowę zapłacą jednolitą stawkę.

Prezes jeziorańskiej komunalki Maciej Szeląg poinformował, że kwota będzie wynosiła 295 zł brutto. Czyli letnicy za wywóz śmieci zapłacą o 5 zł mniej niż w ubiegłorocznym sezonie wypoczynkowym. Jest też dobra wiadomość dla letników po strzeleńskiej stronie ośrodka. Pomimo tego, że gmina Strzelno ma podpisaną umowę na odbiór i zagospodarowanie odpadami z Zakładem Gospodarki Komunalnej i Mieszkaniowej z Kleczewa, to ze strzeleńskiej strony Przyjezierza zgodnie z podpisanym porozumieniem odbierać będzie również jeziorańska komunalka. W związku z tym wszyscy letnicy z tej części ośrodka zobowiązani są do podpisania stosownej umowy w Jeziorach Wielkich, chyba, że ktoś podpisze umowę z inną koncesjonowana firmą, która znajduje się w rejestrze takich firm na terenie gminy, który publikuje marszałek województwa kujawsko – pomorskiego. Najważniejsze jest jednak zawarcie takich umów jak najszybciej. Po obu stronach letniska ustawione są już kontenery.

Włodarze gmin informują, że zgodnie z ustawą o utrzymaniu czystości i porządku w gminie, urzędnicy będą kontrolowali posiadanie przez właścicieli domków letniskowych oraz prowadzących działalność gospodarczą umów i dowodów uiszczania opłat przez właścicieli nieruchomości za usługi w zakresie odbioru odpadów. Każdy właściciel nieruchomości niezamieszkałej musi przedstawić w Urzędzie dokumenty potwierdzające zawarcie umowy na odbieranie i transport odpadów komunalnych z uprawnionym podmiotem. Brak posiadanych aktualnych umów na odbiór odpadów skutkować będzie nałożeniem kary grzywny lub wszczęciem postępowania nakazującego wykonanie tego obowiązku decyzją administracyjną.

Paweł Lachowicz, 16 IV 2021

 

Opłaty za lokal(ność): artykuły sponsorowane

loading...
Sponsorowane: Opłaty za lokal(ność)

Więcej: Opłaty za lokal(ność)

loading...
Więcej: Opłaty za lokal(ność)

W związku z nowelizacją ustawy Prawo telekomunikacyjne informujemy o korzystaniu przez stronę palukimogilno.pl z plików cookies. Brak zmiany ustawień przeglądarki oznacza zgodę na ich używanie.