Testimonials

Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipisicing elit, sed do eiusmod tempor incididunt ut labore et dolore magna aliqua.
Sandro Rosell
FC Barcelona President

Assign modules on offcanvas module position to make them visible in the sidebar.

Chcesz wysłać wiadomość do redakcji? Napisz na nasz adres e-mail

Każdy chętny może dokonać pamiątkowego wpisu w wystawionej w Urzędzie Miejskim w Strzelnie księdze kondolencyjnej fot. Magdalena Lachowicz

10 stycznia krótko przed 14.00 po ciężkiej chorobie zmarł wieloletni proboszcz parafii pw. św. Trójcy w Strzelnie, ks. kanonik Otton Szymków.

Był dziekanem dekanatu strzeleńskiego, kanonikiem gremialnym kapituły kruszwickiej, diecezjalnym duszpasterzem rolników archidiecezji gnieźnieńskiej, kapelanem Stowarzyszenia Rodzin Katyńskich Ziemi Mogileńskiej, podporucznikiem Wojska Polskiego, Honorowym Obywatelem Miasta Strzelna. Za 10 dni skończyłby 80 lat. Po uzyskaniu informacji o śmierci ks. Ottona, na Wzgórzu św. Wojciecha zabiły zabytkowe dzwony, które uruchamiane są tylko w specjalnych i bardzo ważnych okolicznościach (szerokie wspomnienie o ks. Ottonie zamieściliśmy w dzisiejszym, papierowym wydaniu naszego tygodnika).

REKLAMA
Chemirol - oleje Fuchs

Księża, parafianie i władze Strzelna w sposób szczególny żegnają zmarłego kapłana. W sali sesyjnej Urzędu Miejskiego w Strzelnie z inicjatywy burmistrza Dariusza Chudzińskiego  wystawiono księgę kondolencyjną poświęconą zmarłemu ojcu duchownemu miasta. Przy księdze kondolencyjnej znajduje się portret ks. proboszcza, zapalone świece, kwiaty oraz przepasane kirem flagi. Wszyscy chętni mogą w księdze  dokonywać wpisów i wspólnie przeżywać żałobę Strzelna. Księga kondolencyjna będzie wystawiona w magistracie do końca przyszłego tygodnia, czyli do 21 stycznia. Wpisów można dokonywać w godzinach pracy Urzędu Miejskiego, w poniedziałek, środę i czwartek od 7.15 do 15.15, we wtorek od 7.15 do 16.30 i w piątek od 7.15 do 14.00.

Ponadto burmistrz zachęca wszystkich, by upamiętnili postać ks. kanonika, szczególnie w piątek, 14 stycznia o 18.00 zapalając w oknach swoich domów symboliczne świece w podziękowaniu za posługę ks. proboszcza.

Uroczystości pogrzebowe ks. Ottona Szymków rozpoczną się w piątek, 14 stycznia. O 17.30 w strzeleńskiej bazylice odprawiony zostanie różaniec w intencji zmarłego kapłana. Pół godziny później nastąpi modlitwa i msza św.  przy trumnie zmarłego pod przewodnictwem wikariusza generalnego archidiecezji gnieźnieńskiej ks. kan. Zbigniewa Przybylskiego. Msza św. będzie transmitowana na żywo na fb Domu Kultury w Strzelnie.

Natomiast msza św. pogrzebowa sprawowana będzie w sobotę 15 stycznia o godzinie 11.00 w kościele pw. Wniebowzięcia NMP w Łopiennie pod przewodnictwem Prymasa Polski abp. Wojciecha Polaka. Po nabożeństwie zgodnie z życzeniem ks. Ottona, trumna z jego ciałem zostanie złożona w grobie rodzinnym na cmentarzu parafialnym w Łopiennie.

Magdalena Lachowicz, 13 I 2022

Pamiętamy o nich: artykuły sponsorowane

loading...
Sponsorowane: Pamiętamy o nich

Więcej: Pamiętamy o nich

loading...
Więcej: Pamiętamy o nich

W związku z nowelizacją ustawy Prawo telekomunikacyjne informujemy o korzystaniu przez stronę palukimogilno.pl z plików cookies. Brak zmiany ustawień przeglądarki oznacza zgodę na ich używanie.