Testimonials

Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipisicing elit, sed do eiusmod tempor incididunt ut labore et dolore magna aliqua.
Sandro Rosell
FC Barcelona President

Assign modules on offcanvas module position to make them visible in the sidebar.

Chcesz wysłać wiadomość do redakcji? Napisz na nasz adres e-mail

Mirosław Świerkot fot. Roman Wolek

7 lipca w szpitalu w Poznaniu zmarł Mirosław Świerkot z Jastrzębowa (gm. Trzemeszno). Przez 32 lata pracował w trzemeszeńskiej oświacie.

Mirosław Świerkot urodził się 18 września 1955 roku w Olsztynie.

Był absolwentem Akademii Techniczno-Rolniczej w Bydgoszczy. 29 marca 1982 roku uzyskał tytuł magistra inżyniera zootechniki. Od 6 stycznia do 23 grudnia 1983 roku odbywał służbę wojskową. Od 13 grudnia 1984 roku do 31 sierpnia 1988 roku pracował jako nauczyciel w Szkole Podstawowej w Zbrachlinie. 30 czerwca 1985 roku ukończył Studium Pedagogiczne w Bydgoszczy. Od 1 września 1989 roku do 14 października 2007 roku był dyrektorem Szkoły Podstawowej w Jastrzębowie. W szkole tej uczył także fizyki i wychowanie muzycznego. Od 1 lutego 2005 roku powierzono mu obowiązki dyrektora Zespołu Obsługi Szkół w Trzemesznie, a od 15 października 2007 roku został powołany na to stanowisko i pełnił funkcję dyrektora ZOS do likwidacji tej jednostki, 30 września 2013 roku.

1 października 2013 roku Mirosław Świerkot zatrudniony został w Urzędzie Miejskim w Trzemesznie jako inspektor ds. oświaty i pracował na tym stanowisku aż do przejścia na emeryturę. Przez rok pełnił funkcję prezesa spółdzielni socjalnej "Razem Być" w Wymysłowie (gm. Trzemeszno). Jedną kadencję był sołtysem Jastrzębowa.

Był członkiem samorządowego zespołu muzycznego Ad-Hoc, gdzie grał m.in. z Markiem Gotowałą, Włodzimierzem Losikiem, Grzegorzem Grzegorkiem, Wiesławem Mrzygłodem i innymi osobami. Przez wiele lat był wolontariuszem Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy oraz innych akcji charytatywnych. Blisko współpracował z Domem Kultury w Trzemesznie. Podczas swojej pracy otrzymał m.in. nagrodę Kuratora Oświaty oraz wielokrotnie nagrody gminnego inspektora oświaty i burmistrza.

Pogrzeb Mirosława Świerkota odbędzie się 12 lipca o 11.30 w Bydgoszczy.

Roman Wolek, 10 VII 2022

Pamiętamy o nich: artykuły sponsorowane

loading...
Sponsorowane: Pamiętamy o nich

Więcej: Pamiętamy o nich

loading...
Więcej: Pamiętamy o nich

W związku z nowelizacją ustawy Prawo telekomunikacyjne informujemy o korzystaniu przez stronę palukimogilno.pl z plików cookies. Brak zmiany ustawień przeglądarki oznacza zgodę na ich używanie.