Testimonials

Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipisicing elit, sed do eiusmod tempor incididunt ut labore et dolore magna aliqua.
Sandro Rosell
FC Barcelona President

Assign modules on offcanvas module position to make them visible in the sidebar.

Chcesz wysłać wiadomość do redakcji? Napisz na nasz adres e-mail

W poniedziałek, 22 sierpnia zmarł Robert Pruczkowski, były radny Rady Miejskiej w Strzelnie, przewodniczący Rady Sołeckiej Sławska Dolnego, społecznik.

Robert Pruczkowski urodził się 14 lutego 1972 roku. W tym roku skończył 50 lat. Mieszkał w Sławsku Dolnym, gdzie wraz z żoną Aliną prowadził gospodarstwo rolne. W latach 2014-2018 był radnym Rady Miejskiej w Strzelnie z ramienia Platformy Obywatelskiej. Los zadecydował, że nie zasiada wśród radnych obecnej kadencji. Otóż stało się tak dlatego, że w okręgu wyborczym, obejmującym Książ, Sławsko Dolne, Stodoły, w którym kandydował wówczas z ramienia KW Nasz Wspólny Dom wraz z Justyną Bogacz (PSL), zdobyli taką samą liczbę głosów. O tym, kto otrzymał mandat zadecydowało losowanie.

Robert Pruczkowski cały czas zaangażowany był w życie sołectwa oraz całej gminy. Jako radny w kadencji 2014-2018 dbał o interesy wszystkich mieszkańców, jednak najbardziej na sercu leżały mu sprawy rolników. Będąc radnym gminnym należał do powołanej wówczas doraźnej Komisji Modernizacji i Budowy Dróg Lokalnych w Gminie Strzelno. Komisja miała za zadanie opracowanie propozycji do Programu Modernizacji i Budowy Dróg Lokalnych w Gminie Strzelno na lata 2018-2028. Od 2019 roku pełnił również funkcję przewodniczącego Rady Sołeckiej sołectwa Sławsko Dolne oraz był sympatykiem Stowarzyszenia Civitas Sławsko Dolne, którego członkinią jest jego żona Alina. Chętnie wspierał i pomagał przy organizacji różnych imprez środowiskowych na terenie sołectwa. Jeszcze w sobotę, 20 sierpnia obsługiwał strefę gastronomiczną podczas sołeckiego pikniku, gdzie wypiekał na grillu kiełbaski.

- Robert był społecznikiem, nigdy nie odmówił pomocy, zawsze uśmiechnięty, z wielkim poczuciem humoru, wspierał inicjatywy sołeckie, brał czynny udział w przygotowaniach dożynek, wspierał swoim doświadczeniem, zapleczem sprzętowym oraz dobrym słowem. Był przykładem człowieka, który kochał miejsce, w którym żyje - powiedziała nam sołtyska Sławska Dolnego, a zarazem prezeska Stowarzyszenia Civitas Barbara Śmigiel.

Robert Pruczkowski zmarł nagle, w poniedziałek rankiem 22 sierpnia. Pozostawił w smutku pogrążoną żonę Alinę oraz trzy córki Monikę, Martynę i Dominikę.

Magdalena Lachowicz, 23 VIII 2022

 

Pamiętamy o nich: artykuły sponsorowane

loading...
Sponsorowane: Pamiętamy o nich

Więcej: Pamiętamy o nich

loading...
Więcej: Pamiętamy o nich

W związku z nowelizacją ustawy Prawo telekomunikacyjne informujemy o korzystaniu przez stronę palukimogilno.pl z plików cookies. Brak zmiany ustawień przeglądarki oznacza zgodę na ich używanie.