Testimonials

Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipisicing elit, sed do eiusmod tempor incididunt ut labore et dolore magna aliqua.
Sandro Rosell
FC Barcelona President

Assign modules on offcanvas module position to make them visible in the sidebar.

Chcesz wysłać wiadomość do redakcji? Napisz na nasz adres e-mail

Tomasz Schillak fot. Roman Wolek

We wtorek, 30 sierpnia po długiej, ciężkiej chorobie zmarł Tomasz Schillak, wieloletni naczelnik Ochotniczej Straży Pożarnej w Trzemesznie.

Druh Tomasz Schillak pochodził z rodziny ze strażackimi tradycjami związanymi od ponad 100 lat z OSP w Trzemesznie. Był strażakiem ochotnikiem w trzecim pokoleniu. Strażakami byli też dziadek Piotr Schillak i ojciec Tadeusz Schillak. Tomasz Schillak wstąpił do OSP Trzemeszno w 1976 r. jako członek Młodzieżowej Drużyny Pożarniczej, a następnie był jej dowódcą. Od 1979 r. był członkiem czynnym i kierowcą wozów bojowych. Przez kilka lat pełnił funkcję zastępcy naczelnika, a od 21 lat naczelnika OSP Trzemeszno. Był także konserwatorem sprzętu pożarniczego trzemeszeńskiej OSP, w szeregach której są również jego żona, syn i dwie córki. Brał czynny udział jako kierowca i naczelnik, w prawie wszystkich działaniach ratowniczo-gaśniczych. Był również trenerem i kierownikiem drużyn druhen i druhów OSP Trzemeszno do zawodów sportowo-pożarniczych OSP.

Za swą działalność został odznaczony m.in. odznaką Strażak Wzorowy, brązowym, srebrnym i złotym medalem Za Zasługi dla Pożarnictwa oraz odznaką Honorową Oddziału Wojewódzkiego ZOSP RP w Poznaniu Semper Vigilant - Wiecznie czuwający.

W 2019 roku odznaczony został Złotym Znakiem Związku Ochotniczych Straży Pożarnych Rzeczypospolitej Polskiej, najwyższym odznaczeniem strażackim w Polsce.

Roman Wolek, 30 VIII 2022

Pamiętamy o nich: artykuły sponsorowane

loading...
Sponsorowane: Pamiętamy o nich

Więcej: Pamiętamy o nich

loading...
Więcej: Pamiętamy o nich

W związku z nowelizacją ustawy Prawo telekomunikacyjne informujemy o korzystaniu przez stronę palukimogilno.pl z plików cookies. Brak zmiany ustawień przeglądarki oznacza zgodę na ich używanie.