Testimonials

Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipisicing elit, sed do eiusmod tempor incididunt ut labore et dolore magna aliqua.
Sandro Rosell
FC Barcelona President

Assign modules on offcanvas module position to make them visible in the sidebar.

Chcesz wysłać wiadomość do redakcji? Napisz na nasz adres e-mail

Przypominamy dziś postać Małgorzaty Kołodziejskiej - nauczycielki matematyki, zasłużonej pedagog i wychowawczyni wielu pokoleń młodzieży. Gdyby żyła, 13 października obchodziłaby 67. urodziny.

Małgorzata Kołodziejska urodziła się 13 października 1955 r. w Wójcinie. W latach 1975-1979 studiowała w Wyższej Szkole Pedagogicznej w Bydgoszczy na Wydziale Matematyki i Techniki, w zakresie matematyki. Po uzyskaniu tytułu magistra podjęła pracę w Zespole Szkół Zawodowych w Kruszwicy jako nauczycielka matematyki. Od 1980 r. do 1991 r. była zatrudniona w Szkole Podstawowej w Jeżewie. Od roku 1991 wraz z rodziną zamieszkała w Mogilnie i pracowała w Szkole Podstawowej nr 1, a następnie w Gimnazjum im. ks. Piotra Wawrzyniaka, aż do przejścia na emeryturę w roku 2006.
Pani Małgorzata w trakcie swej pracy zawodowej uczestniczyła w licznych formach doskonalenia zawodowego. W 1986 r. ukończyła kurs z zakresu terapii pedagogicznej a w kolejnych latach różne warsztaty pedagogiczne, matematyczne, kursy pomiaru dydaktycznego i inne. Przez wiele lat pracy w szkole w Mogilnie była członkiem komisji planu lekcyjnego. Od 2005 r. pełniła funkcję egzaminatora okręgowych komisji egzaminacyjnych, w zakresie części matematyczno-przyrodniczej egzaminu gimnazjalnego. Wśród wielu pokoleń uczniów rozbudzała nawyki oszczędzania i pozytywnych postaw, pełniąc funkcję opiekunki Szkolnego Koła Oszczędności. Za osiągnięcia w pracy dydaktycznej, wychowawczej, opiekuńczej i organizacyjnej wielokrotnie otrzymywała nagrody dyrektora szkoły.
Małgorzata Kołodziejska zaangażowana była w życie rodziny, cieszyła się szczęściem córek i wnucząt. Zapisała się w pamięci i sercach uczniów, nauczycieli jako dobry pedagog, wyrozumiała wychowawczyni i serdeczna koleżanka.
Zmarła 19 marca 2017 r. w wieku 61 lat. Pogrzeb śp. Małgorzaty Kołodziejskiej odbył się 21 marca na mogileńskim cmentarzu.
Tak pisał o pani Małgorzacie Marek Holak w tygodniku Pałuki i Ziemia Mogileńska nr 1310 (12/2017).

(mj), 9 X 2022

Pamiętamy o nich: artykuły sponsorowane

loading...
Sponsorowane: Pamiętamy o nich

Więcej: Pamiętamy o nich

loading...
Więcej: Pamiętamy o nich

W związku z nowelizacją ustawy Prawo telekomunikacyjne informujemy o korzystaniu przez stronę palukimogilno.pl z plików cookies. Brak zmiany ustawień przeglądarki oznacza zgodę na ich używanie.