Testimonials

Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipisicing elit, sed do eiusmod tempor incididunt ut labore et dolore magna aliqua.
Sandro Rosell
FC Barcelona President

Assign modules on offcanvas module position to make them visible in the sidebar.

Chcesz wysłać wiadomość do redakcji? Napisz na nasz adres e-mail

Występ młodzieży z ZS Mogilno   fot. Inez Padowska

Zaduszkowe spotkanie wypełnione zostało recytacją, muzyką oraz wspomnieniami o kilku osobach, których nie ma już wśród nas. Zwieńczeniem wieczoru był koncert Marcina Gomulskiego.

W piątek 4 listopada w Muzeum Ziemi Mogileńskiej w Chabsku odbyły się zaduszki poetycko- muzyczne. Jako pierwsi na scenie zagościli uczniowie Zespołu Szkół w Mogilnie, którzy zaprezentowali montaż słowno-muzyczny pt. Sen we śnie. Uczniowie recytowali wiersze oraz śpiewali piosenki, a także grali na gitarze. Do występu przygotowywali się pod przewodnictwem Anny Praczyk.

REKLAMA
Chemirol - oleje Fuchs

W dalszej części wydarzenia przybyli goście mogli posłuchać wspomnień o kilu osobach, które odeszły. Były to wspominki dotyczące: Michała Stęczniewskiego, Antoniego Kierczyńskiego, Jerzego Chmielewskiego oraz Jana Glemba. Sylwetki tych osób zostały zaprezentowane przez uczniów Zespołu Szkół w Strzelnie, Michała Kierczyńskiego, Alfreda Wojciechowskiego i Stanisława Kaszyńskiego. Każda ze wspomnianych osób została szeroko przedstawiona odnośnie swojej pracy zawodowej, zainteresowań, pasji i znaczenia w środowisku lokalnym. Ponadto naprzeciwko wejścia do budynku, mogliśmy zapoznać się ze wspomnieniem o Janie Glembie.

Na zakończenie wieczoru zaplanowany został koncert pt. W mej pamięci. Przed publicznością wystąpił Marcin Gomulski, który na co dzień zajmuje się edukacją dzieci i młodzieży, a w wolnych chwilach komponuje piosenki. Jak twierdzi sam artysta - piosenki opisują chwile jego życia. Autor zaprezentował swoje utwory oraz covery.

Organizatorem wydarzenia było Muzeum Ziemi Mogileńskiej w Chabsku, Mogileński Dom Kultury oraz Towarzystwo Przyjaciół Muzeum Ziemi Mogileńskiej.

 

 

Inez Padowska, 5 XI 2022

Pamiętamy o nich: artykuły sponsorowane

loading...
Sponsorowane: Pamiętamy o nich

Więcej: Pamiętamy o nich

loading...
Więcej: Pamiętamy o nich

W związku z nowelizacją ustawy Prawo telekomunikacyjne informujemy o korzystaniu przez stronę palukimogilno.pl z plików cookies. Brak zmiany ustawień przeglądarki oznacza zgodę na ich używanie.