Testimonials

Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipisicing elit, sed do eiusmod tempor incididunt ut labore et dolore magna aliqua.
Sandro Rosell
FC Barcelona President

Assign modules on offcanvas module position to make them visible in the sidebar.

Chcesz wysłać wiadomość do redakcji? Napisz na nasz adres e-mail

16 listopada w toruńskim szpitalu w wieku 75 lat zmarła Jadwiga Woźniewicz, była dyrektorka Szkoły Podstawowej w Jeziorach Wielkich.

Jadwiga Woźniewicz z domu Wężyk urodziła się 20 marca 1947 roku w Ponętowie Górnym, w powiecie kolskim. Po ukończeniu Państwowego Liceum Pedagogicznego w Inowrocławiu, 1 września 1966 roku rozpoczęła pracę w Szkole Podstawowej w Jeziorach Wielkich w charakterze nauczyciela. Swoje kwalifikacje podwyższyła w roku 1977, kiedy ukończyła Uniwersytet im. Adama Mickiewicza w Poznaniu i uzyskała tytuł magistra geografii. Od 1979 roku sprawowała funkcję komendanta rejonowego hufca Związku Harcerstwa Polskiego, wspierając młodych ludzi w ich wszechstronnym rozwoju i kształtując ich charakter przez stawianie wielu wyzwań.

Od 1 września 1980 roku do 31 sierpnia 1984 roku pełniła funkcję zastępcy gminnego dyrektora szkół na terenie gminy Jeziora Wielkie. 1 września 1984 roku została dyrektorem Szkoły Podstawowej w Jeziorach Wielkich. Funkcję tę pełniła do 28 lutego 2003 roku. W swojej długoletniej pracy zawsze kierowała się dobrem szkoły, ciągłym jej rozwojem, wzbogacaniem wiedzy uczniowskiej, zasadami właściwej i twórczej współpracy z rodzicami uczniów i przede wszystkim ich dobrem. Jako włodarz szkoły zawsze dbała o właściwą atmosferę pracy, służyła pomocą i swoim  doświadczeniem. Wspierała koleżanki i kolegów w wykonywaniu rozmaitych  zadań. Niezależnie od sytuacji zawsze można było liczyć na jej pomoc. Była zaangażowana w sprawy społeczności szkolnej. Jadwiga Woźniewicz była m.in. organizatorem wielu wycieczek szkolnych, umożliwiając wiejskim uczniom w trudnych czasach poznawanie wspaniałych zakątków ojczyzny.

Jej praca była doceniana przez wielu, a za swoją działalność w zakresie budowania jeziorańskiej oświaty w 1987 roku otrzymała Złoty Krzyż Zasługi.

2 grudnia 1967 roku zawarła związek małżeński. Jadwiga Woźniewicz była matką dwojga dzieci, doczekała się czworga wnucząt. Od kilku lat mieszkała z rodziną w okolicy Torunia.

- Pani Jadwiga Woźniewicz zapisała się na stałe na kartach historii oświaty w gminie Jeziora Wielkie. Społeczeństwo jeziorańskiej ziemi jest jej wdzięczne i oddało jej hołd podczas ceremonii pogrzebowej, która odbyła się 19 listopada - powiedział nam obecny dyrektor jeziorańskiej podstawówki Krzysztof Laskowski.

Msza św. pogrzebowa odprawiona została 19 listopada w kościele Podwyższenia Krzyża Świętego w Górsku koło Torunia. Spoczęła na pobliskim cmentarzu parafialnym.

Paweł Lachowicz, 23 XI 2022

Pamiętamy o nich: artykuły sponsorowane

loading...
Sponsorowane: Pamiętamy o nich

Więcej: Pamiętamy o nich

loading...
Więcej: Pamiętamy o nich

W związku z nowelizacją ustawy Prawo telekomunikacyjne informujemy o korzystaniu przez stronę palukimogilno.pl z plików cookies. Brak zmiany ustawień przeglądarki oznacza zgodę na ich używanie.