Testimonials

Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipisicing elit, sed do eiusmod tempor incididunt ut labore et dolore magna aliqua.
Sandro Rosell
FC Barcelona President

Assign modules on offcanvas module position to make them visible in the sidebar.

Chcesz wysłać wiadomość do redakcji? Napisz na nasz adres e-mail

Radny powiatu mogileńskiego Robert Musidłowski wręcza paniom tulipany fot. Joanna Świetnicka

Czas piosenką umilił wszystkim zespół „Wylatowianki” pod kierunkiem Waldemara Krystkowiaka.

Świetlica wiejska w Wylatowie (gm. Mogilno) gościła w sobotnie popołudnie 7 marca mieszkanki sołectwa Wylatowo. Wszystko za sprawą zorganizowanej imprezy z okazji Dnia Kobiet. Spotkanie miało charakter integracyjny. Prowadziła je sołtys sołectwa Wylatowo Agnieszka Wietrzykowska.

Na stołach znalazły się kulinarne rarytasy, a dobre jedzenie i humory sprawiły, że uroczystość przebiegła w bardzo miłej i wesołej atmosferze. Panie degustowały potrawy i w rozmowach z sentymentem wspominały dawne czasy. Były także toast lampką wina, okolicznościowe życzenia oraz tulipany dla każdej z pań. Tulipany płeć piękna odebrała z rąk radnych powiatu mogileńskiego Roberta Musidłowskiego i Mateusza Lisieckiego oraz Marka Wetrzykowskiego.

W artystycznej części spotkania wystąpił miejscowy zespół „Wylatowianki”, w składzie: Alina Filipek, Danuta Światowa, Małgorzata Szwarckopf, Urszula Tylman, Irena Dzięcielak. Zespół zaprezentował wiązankę piosenek biesiadnych przy akompaniamencie instruktora Waldemara Krystkowiaka. Świętowano do wieczora.

Przysmaki na wspólny stół przygotowały panie z miejscowego Koła Gospodyń Wiejskich i nie tylko: Małgorzata Szwarckopf, Urszula Tylman, Alina Filipek, Teresa Zbytniewska, Stefania Nowakowska, Halina Wietrzykowska, Elżbieta Pospychała, Iwona Wolf, Danuta Pachała, Halina Pawenda, Irena Dzięcielak, Iwona Czerniak, a profesjonalną obsługą pań z okazji ich święta zajął się Marek Wietrzykowski. Spotkanie odbyło się z inicjatywy nowej sołtys sołectwa Wylatowo Agnieszki Wietrzykowskiej przy wsparciu Anny Miężał-Wiśniewskiej, Waldemara Kopczyńskiego, rady sołeckiej i KGW.

Więcej zdjęć w naszej galerii.

Joanna Świetnicka, 8 III 2020

Uroczystości: artykuły sponsorowane

loading...
Sponsorowane: Uroczystości

Więcej: Uroczystości

loading...
Więcej: Uroczystości

W związku z nowelizacją ustawy Prawo telekomunikacyjne informujemy o korzystaniu przez stronę palukimogilno.pl z plików cookies. Brak zmiany ustawień przeglądarki oznacza zgodę na ich używanie.